K prameni Sázavy a ještě dál.

24. června 2014 v 7:36 | dofo |  CYKLOTURISTIKA
K pramenům / ?/ Sázavy a ještě dál.
Cyklovandr 2012Kombinace vrozené lenosti se sklerozou způsobuje často to, že teprve hodně pozdě jsem schopný vložit na blog akci, která si to zcela určitě zaslouží. Tak tomu je i v tomto případě. V roce 2012 jsem se rozhodl čerstvě zjištěnou recidívu vyhřeznuté poténky provětrat několik dnů na kole.


Ta myšlenka mi ležela v hlavě už dlouho. Dojet k pramenům řeky Sázavy, najít ten správný v divočině Ždárských vrchů a vrátit se zase zpět.

Jelikož mi ale vyšlo delší volno, tak jsem se rozhodl pokusit se zárověň projet pokud možno podél řeky až k jejímu soutoku s Vltavou Do Davle.
Nakonec se povedlo uzavřít krásný okruh.
Z Davle podél Vltavy , přes Prahu, až do Mělníka. K soutoku s Labem.Blízkost chalupy na Blatečkách už byla jasná volba.

Poslední den pak dojezd po známé trase zpátky na Samšinu byla závěrečná tečka. Zjistil jsem , že i na našem malém písečku se dá udělat během několika dnů cykločundr, který mně zůstane vrytý do paměti. Už jenom hledání pramene Staré řeky - Sázavy, průjezd historicky zajímavými městy nebo bivaky pod plachtou.
Pramen jsem pravděpodobně nenalezl. Přestože jsem v GPS-ce měl vložené údaje z několika zdrojů, tak místo samotné mi k hledání nakloněno nebylo. Přesto jsem ale aspoň objevil totálně zarostlý a schovaný pomník uloveného trofejního jelena a jakési mokředy z nichž vytékalo cosi. Možná budoucí řeka.


Fakt je ten, že při jízdě naší krajinou člověk často valí bulvy na různá zákoutí, malé upravené nebo naopak zanedbané vesnice, osamocené samoty kde lišky dávají dobrou noc a přesto tam lidé snad spokojeně žijí. Na Nádherné výhledy z kopců nebo malých ztracených rozhleden. Se stejnou chutí načepuje vodu do lahve ze studánky nebo posedí na lavičce u pivka v hospodě s krásnou stylovou výzdobou a ochotným hostinským.

A pak ty rána , kdy se mlha ještě nerozhodně povaluje nad rosou postříbřenou trávou a v nose člověk cítí vůni přicházejícího podzimu - no prostě paráda.
A tak pořád platí staré známé: Všude dobře, tak co doma !

HOWGH
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 der Wandersmann der Wandersmann | E-mail | Web | 24. června 2014 v 16:59 | Reagovat

Wonderful photographs! Thank you!
You take extended trips on your bicycle? The trips give you good opportunities to see photographs, and the bicycle gives you time.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama