Podivná zima na Kokořínsku - ve fotografii

24. března 2014 v 19:53 | dofo
Tři krátké okruhy v Máchově kraji. Tři náměty na fotovýlet.Pro první jsem si spolu s Dračicí a Velkým Nikem vybraly jako východisko Romanovskou hájovnu.
Pak po žlutě značené Cinibulkově naučné stezce / Josefu Bedřichu Cinibulkovi (1876-1944), učiteli ze Mšena a propagátorovi turistiky na Kokořínsku / vyrazily k Prolezovačkám - skalní útvary , umělé jeskyni Obraznici - v lesní rokli nevelká umělá jeskyně, zvaná Obraznice, / za třicetileté války skrýš cenných předmětů (i obrazů) z panského sídla na Romanově, které zaniklo r. 1724. Doba vzniku není jasná, za třicetileté války posloužila jako skrýš cenných předmětů z panského sídla ve Mšeně. V jeskyni i nějaký čas pobýval poustevník. Jeskyně má rozměr 5 x 2 m s výškou 1,8 m, do níž vede chodba dlouhá 2,5 m s výškou 1,5 m. Přímo proti vchodu je reliéf kříže. Měl zde být vytesán Kristus, po něm však již není už žádné stopy./ , dvěma vyhlídkám a nakonec opět malý kousek po silnici zpět k Romanovské hájovně


Druhá krátká okružní trasa byla několik stovek metrů po silnici směrem k Raji. Skalní bludiště. Trasu jsme si dali proti směru běžného chození. Díky tomu si Dračice mohla zkusit několik metrů sestupu pomocí jištění se o natáhnuté řetězové zábradlí.
Skalní bludiště je moje fotograficky oblíbená lokalita.


Další okruh se nachází tentokrát asi dva až tři kilometry dále směrem na Konrádov, Tubož, Blatečky.
Auto jsme tentokrát nechali v Tuboži a vyrazili po úzké silnici směrem k Housce. Tedy nejdříve Pod Housku a pak po modré značce pěkně vzhůru na kopec. Cestou jsme mohli i na chvilku v mlžné a zamračené dálce uvidět Říp. Tajemný hrad Houska byl pravděpodobně vystavěn v první polovině 13. století Přemyslem Otakarem II., a to téměř souběžně s blízkým Bezdězem.

více o historii a také kulturním programu na :Houska
Pro cestu zpět jsme zvolili starou zpevněnou přístupovou silnici nebo také cyklotrasu 0003. Celý okruh byl asi 6 km dlouhý.

No a poslední krátké protažení zad a nohou bylo už poblíž chalouky na Blatečkách. Vytáhnul jsem Dračici ke skalním věžím Sněhurka a sedm trpajzlíků.


Večer jsme si pak pěkně poklábosili při čaji a pivku v teple chalupy. HOWGH
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | E-mail | Web | 17. června 2014 v 19:58 | Reagovat

Vyborny blog, vela krasnych fotografii, ale aj dobre citanie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama