Opět z Jizerek do Krkonoš

24. března 2014 v 16:08 | dofo |  TOULKY PO ČESKO-SLOVENSKU
Přechod z Jizerských hor do Krkonoš má u mě už docela slušnou tradici. Tentokrát jsem si vymyslel trasu která začínala v Oldřichovském sedle. Přede mnou byly dva dny pěšího putování. Předpověď se zdála být nadějnou a navíc jsem chtěl otestovat čerstvě ušitý bivakovací pytel.
Tento způsob vandrování přes dvě blízká, ale výrazně odllišná pohoří je fajn právě díky své krajinové různorodosti.
Nejvyšší partie Jizerek navozují atmosferu severské tundry. A naopak hřebeny Krkonoš už přeci jen svým charakterem a dalekými výhledy přes holé pláně člověka přenesou do alpských oblastí.


První den jsem nakonec zakončil asi po 35 km krásnou , mrazivou a hvězdnatou nocí. Na vrchu kopce Bukovec, který se vypíná nad osadou Jizerka. Pozdně odpolední příchod na samotný vrchol mně oživoval docela silný nárazový vítr. Ale v péřovém spacáku se usínalo po ušlé dávce kilometrů jako v bavlnce.


Ranní mrazík dokázal slušně znehybnit vodu v lahvi nechané volně na zemi. I kožené pohorky potřebovaly trochu produpat, aby se v nich nohy cítily trochu pohodlně. Z časně ranního focení, které jsem si plánoval, nebylo téměř nic díky oparu.Ale o to víc jsem si užil cvakání během celého dne. Sestup z Bukovce až ke hranici s Polskem , přechod přes Karlovský most a hraniční Jizeru . Pak do bývalé sklářské osady Orle a nakonec sestup až do Jakuszice. Následoval výstup na hřeben Krkonoš po zelené značce, která mě dovedla k boudě Hala Szrezicka.

Následovaly Sviňské kameny , Tvarožník, Česká budka, Violík , Sněžné jámy . Vyběhnul jsem si na Vysoké kolo a pro sestup z něj využil sněhu , který ještě pokrýval jeho stráně. Přes Velký Šišák, Mužské a Dívčí kameny a Petrovu boudu to už byl kousek až na Špindlerovku.

Po jednom pivu za nekřesťanských padesát kaček jsem se už jen "zkulil " dolů do Špidlu. Ještě poslední záběry po cestě při končícím dnu a večer strávený s Dračicí byl sladkou odměnou za dva dny putování našimi horami.
HOWGH
více o výletech v Krkonoších najdete zde: KRKONOŠE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama