Jak jsem za necelý den vyrobil plachtu a la Tarptent.

27. března 2014 v 17:18 | dofo |  CO MÁM RÁD
Ten kdo rád vandruje po všech možných koutech domova i světa ví, že tahat na zádech hromadu zbytečností je vopruz /jak by řekly moje dítka škole odrostlá/ navíc když se k tomu přidají zdravotní problémy - u mě spojené s páteří. tak je jasné, že jedině snížení hmotnosti té "mrchy " na zádech je řešení. Řešení jak provozovat to co člověk dělá rád.


Vyznavači superlehkého vybavení pro outdoor znají značku Tarptent. /pokud ne , tak si můžou vyGooglit :-) /
V mém archivu dokumentů se už fakt dlouho povaloval návod na samovýrobu stanu - plachty podle vzoru zakladatele fi. Tarptent - Henry Shirese. Navíc se mi také dlouho válela nepoužitá plachta od fi. jurek z kvalitního materialu.
No a dnešní den rozhodl, že jsem se do ušití pustil. Výsledek je vidět na fotkách. A praktické zkušenosti ? Ty snad otestuju hned tento víkend v Krkonoších. Snad jen drobnost. ještě musím sehnat silikon na zatření všech švů.
Původní plachta od JurkaDůležité je , dobře vše naměřit a nakreslit. Látka se kroutí a klouže jako čert! Tak jako příložník poslouží co je zrovna přiměřeně dlouhé a po ruce.


Tak a kostky jsou vrženy. Stříhám. Neni cesty zpět.


Vzniklý tvar a la Tarp


Po našití poutek, zesílení všech rohů,našití oček na hůlky je plachta hotová. Stojí!!!


Časem mě bude čekat všít síť proti havěti lezoucí i lítající a možná i podlážku z TyvekuBalíček je fakt malý.- ten matroš od Jurka je paráda. Akorát drahý


Váha kolíků /8 ks / a šnůr je 100 g Zbytek je Plachta.


Kačírek se vejde vpohodě a má dost místa i pro Dračici :-) !
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama