Courání v Ráji II.

28. listopadu 2013 v 0:12 | dofo |  TOULKY PO ČESKO-SLOVENSKU

Předposlední listopadová sobota byla jako stvořená pro další Courání v Ráji. Tentokrát jsem vyšel z domova ještě za tmy. Kolečko po známých místech, které mě čekalo, vypadalo na pohodovou procházku. A kromě toho, že jsem si chtěl protáhnou lenivé tělo, také slibovalo možnost nafocení známých míst v příjemném podzimním světle.


Předpověď počasí neslibovala nic závratného. Ale jak je dobrým zvykem, ani tentokrát se nepovedla. Pro mě to bylo jen dobře. Ráno nabídlo pomalu rozpouštějící se mlhy . Ty postupně mizí a teplota začíná překvapivě stoupat. Pozdně podzimní slunce posílá svoje paprsky k zemi. Postupně se zbavuji jednotlivých vrstev oblečení.
Po pěti nudných kilometrech do Mladějova si říkám že by nebylo na škodu "odlovit" jednu novější kešku. A tak se díky tomu dostávám na stezku o které jsem neměl ani po dvaceti letech chození a ježdění poblíž, potuchy. Sleduji tok potoka- říčky Žehrovky. Celá trasa s jednotlivými zastávkami v podobě hledání skrytých "pokladů" by mě měla provést po kdysi funkčních mlýnech ležících právě na Žehrovce.
Nakonec v hledání nejsem moc úspěšný, ale trasa mého dalšího putování je tím pádem docela jasná.
Od Dolního Mlýna u Dolského rybníka na tábořiště Svitačka. To je teď samozřejmě pusté. V okolí se ale nacházejí pískovcové věže v rokli Apolena. Parádní místo a teď navíc krásně prosvícené sluncem.
Přes parkoviště pod Troskami scházím po silnici až k odbočce na Želejov . Nepokračuji dál po turistické značené cestě. Už z dřívějška vím o příjemné zkratce směrem na cestu mezi Vidlákem a Věžákem. To jsou dva z několika rybníků nacházejících se v Podtroseckých údolích. Další je třeba Krčák, Podsemínský, Nebák, Hrudka, Rokytnický.
Vzhledem k tomu že dost času strávím focením na různých místech tak kilometry sice nepřibývají závratným tempem, ale zato se plní paměťová karta. A o to mně jde vlastně nejvíc. Od Věžáku ,kolem studánky Prdlavka směřuji k odbočce u Podlažan.


Červená turistická značka mě zavede na místo trampského srubu. A pak dál tajuplnou roklí až na silnici Libošovice - Mladějov. Po ní ale dojdu jen k vlakové zastávce u osady Malechovice. Tady zadávám do gps-ky bod přímo na sever na místo zvané Na Hůře. Po polní cestě a také cyklotrase přes Babylon přicházím do Stéblovic. Tady, na silnici? Mám dvě možnosti. Nalevo je to asi 2 km do Mladějova/vlak/ napravo pak asi 2 km do Sobotky. Volím Sobotku. No a z té pak už za soumraku zbývá jen pár kilometrů domů.Těch 27 kilometrů bylo dnes za odměnu. Nejspíš poslední prosluněné, teplé počasí, téměř žádní lidé a spousta slušných záběrů v kameře. Co víc si přát !

HOWGH 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 28. listopadu 2013 v 17:49 | Reagovat

teď jsem byla na té procházce v českém ráji - krásné fotky - zasvěcený  a poetický komentář - moc hezké - Lenka lkozesni@centrum.cz
p.s. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama