Week of Life - zábava pro každý den

19. srpna 2013 v 10:12 | dofo |  CO MÁM RÁD
Už před rokem jsem narazil na fotografický projekt pod názvem Week of Life. Ten vymyslel a jako první realizoval světově známý fotograf Adolf Zíka.

O co se jedná. Myšlenka je naprosto jednoduchá. Pomocí fotoaparátu dokumentovat svůj každodenní život alespoň po dobu jednoho týdne. Pak vybrat pro každý den devět obrázků, které by mohly vystihnout denní radosti, starosti nebo jen prostředí ve kterém se člověk pohybuje. Ty pak vložit na webové stránky k tomu zřízené, přidat třeba krátký popisek událostí a hotovo.

Vlastně si tak dělat pro své potěšení fotografický deník.
Z vlastní zkušenosti , kterou po zatím odfocených 19 týdnech mám mohu napsat je ta , že paměť je fakt děravá . A tak, když zpětně prohlížím záběry z týdnů předcházejících , nepřestávám se divit, co že se všechno v mém životě odehrálo.

Další a velká naprosto úžasná věc je , že na webových stránkách projektu se vytváří komunita společně naladěných lidiček . Teoreticky by bylo možné mít takto známé z celého světa, ale mně osobně stačí , že pravidelně moje týdny sledují stejně zapalení fotografové z Ostravska, Slovenska, Prahy, a kdoví odkud ještě. Navíc s nimi mohu komunikovat o běžných radostech i starostech vzniklých během focení.

A co je hlavní:
NIKDO NEŘEŠÍ TECHNICKOU KVALITU FOTEK !
Důležitý je obsah a snaha podělit se s ostatními o svůj svět.

To jestli vydržím cvakat svých devět obrázků dál, zda se mi podaří splnit si slib, že dokážu nafotit celý rok, to je ve hvězdách.


Ale už teď vím, že mám po světě o několik přátel a spřízněných duší, víc.
Takže pro vás, kteří fotíte třeba i mobilem , Začněte svůj první týden na WoL. Nebudete litovat!
Howgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama