Duben 2013

Jaro je tady!!

28. dubna 2013 v 18:52 | dofo |  CO MÁM RÁD
Tak jsem vyrazil s novým foťákem na keškobraní. Samozřejmě na kole. A jak tak projíždím Rájem, narazím na ohradu s černýma čuníkama. A i kdybych nevěděl, že je už jarní období, tak ten pašík mně to připomněl.


Vybavení na čundr napříč Indií.

22. dubna 2013 v 22:31 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
Konečně se dostávám k tomu, abych do blogu vložil soupis mého vybavení a oblečení pro cestu napříč Indií.
Odjížděl jsem s 32 l baťohem od Salamonu. Jeho 900g bylo naprosto idealních. Objem se taky osvědčil i když to někdy vyžadovala pečlivější balení. Hlavně z důvodu , že jsem měl pěnovou karimatku vloženou uvnitř. No a když se k tomu přidal naplněný camel bag , tak se vnitřní prostor docela pěkně smrsknul.Pár věcí jsem vezl zbytečně, ale to jsem chytrej až nyní. Nicméně nic podstatného mně nechybělo a pokud jsem přeci jen nějakou drobnost potřeboval, pak improvizace a možnost dokoupit na místě byla celkem možná.
Pokud by se seznam někomu hodil pro případnou cestu po jižní Indii, budu rád. A potěší mě když to napíše do vzkazovníku.
Howgh

Až do konce života

10. dubna 2013 v 14:03 | dofo |  CO MÁM RÁD
Když tak brouzdám na netu sem a tam , narazím někdy na zajímavé věcičky. Jako onehdy. Koukám na Photoextra. com na fotky a u profilů jiných fotografických nadšenců a tu natrefím na odkaz. Kliknu a ... koukám , poslouchám téměř bez dechu. Kdo má rád muziku a zkouší i střih a slepování amaterského videa pak se mu to bude také líbit

klikni sem : Stand by me Úžasný


Cesta bez cíle je pro mě jak tělo bez ducha.

9. dubna 2013 v 11:16 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
V přítmí pokoje ťukám do klávesnice PC a snažím se vymyslet něco duchaplného k závěrečnému videu . Pouštím si ho tam i zpět ,támhle střihnu, támhle vložím prolínačku.Pak ještě nahrát nějaký statický obrázek a.... Sakra, zase se to kouslo a neměl jsem to veledílo uložené! Tak znova. Titulky, hudba. Jo, jo, jsou to starosti , když se průběžně nezálohuje.
Nakonec snad vylezlo něco, co aspoň v hrubých obrysech dokresluje mých posledních pět dnů na Cestě.
Dalo by se říci, že závěr jsem si fakt užíval. Konečně krajina podle mého gusta. Rovina už také byla minulostí a stoupání i klesání bylo poměrně vyrovnané.

Jak jsem putoval mezi městy Erode,Mettur,Kolegal až do Bylakuppe l

3. dubna 2013 v 1:27 | dofo |  MOJE VIDEA
Moje cesta se přehoupla přes polovinu plánované vzdálenosti. A podle očekávání nejhezčí etapy na mě čekaly právě od města Mettur. Začalo stoupání do Západních Ghátů. Ze státu tamil Nadu jsem se dostal do Karnataky a později i do Keraly. Ale to bych předbíhal.
Enjoy ! Úžasný