Březen 2013

Další videovlašťovka z jižní Indie

21. března 2013 v 17:38 | dofo |  MOJE VIDEA
Pakliže mnou vložené video na youtube nebude blokováno díky použití doprovodné hudby, tak budete moci vidět sestřih záběrů během cesty do města Trichi.
Hudbu jsem koupil v Indii , originál CD ale přesto prý může dojít k porušení autorských práv. I když na uveřejnění takovéhoto amaterského vidae nijak neprofituju.
Tak jsem zvědavý ,co se z toho vyvrbí.
HOWGH

Bhagamandava - Talakaveri , vše jednou končí!

20. března 2013 v 13:37 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
3. února
Cesta z Madikery do Bhagamandavy.


Mám za sebou půlku trasy!

19. března 2013 v 19:32 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECHMěsto Mysore bylo bodem na mapě, který se mi zdál neskutečně daleko . Bylo pro mě vysněnou branou k pramenům řeky Kaveri. A kromě toho , poblíž se nachází i jeden z prvních utečeneckých "tábor" Tibeťanů, kteří opustili svoji vlast po násilné čínské agresy.
Obě tato místa jsem si přál osobně navštívit, ale tak, že využiju k cestě jen své vlastní nohy.
Následující povídání ukáže, zda se mi to povedlo.


První video z cesty-Kaveri 2013

14. března 2013 v 15:05 | dofo |  MOJE VIDEA
Konečně jsem se dostal k editaci první části mých video poznámek. Nikon coolpix 7100 mně posloužil docela dobře. Ale i tak prosím všechny případné návštěvníly těchto stránek o shovívavost. Filmování ani následná editace nepatří k mým silným stránkám.
I tak doufám , že vzniklý výtvor / a snad i následující/ poslouží jako dobré dokreslení mého putování.

HOWGH

Stoupám do Západních Ghátů. - Kavery 2013

7. března 2013 v 17:44 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
Častou otázku, kterou jsem musel zodpovídat během cesty, ale i doma, bylo proč jdu sám. Příbuzní i přátelé při představě putování takovou "divočinou" jakou nejspíš jižní Indie bude bez blízkosti parťáka, považovali za zbytečné riskování.
Indové s nimiž jsem byl v každodenním kontaktu kladli tuto otázku téměř vždy jako třetí v pořadí. Alone? Why?
Pro ně i pro nejbližší jsem měl jednoduchou odpověď. Je to Pouť. Samota mně přináší svobodu v konání. Ale skutečnost byla taková, že jsem stejně nikdy sám nebyl. Vlastně to ani nebylo možné. Ta miliarda Indů se nemohla nikam vypařit. Byli téměř všude. A já pro ně byl vítaným zpestřením běžného života.

Běžný den na cestě - Kavery 2013

7. března 2013 v 16:38 | dofo
Po včerejší návštěvě malé zemědělské rodiny , která byla křesťanského vyznání, jsem dorazil k areálu Poondi Madha Basiliky.
Abych zde dostal pokoj, musel jsem absolvovat pohovor u šéfa - kněze přes ubytovávání poutníků. Pořád mně anglicky opakuje: ..jet condicion a jet vyslovuje jet. Co to probůh znamená?
Pak, když vidí , že se nechytám, zkouší na mě francouzštinu. No tak to jsem němej naprosto. Nakonec mávne schovívavě rukou a pokoj je můj.