A teď už jen odletět!

13. listopadu 2012 v 11:08 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
Dalo by se říct, že prvotní obtíže před cestou samotnou jsou zdárně za mnou. Letenka, očkování a vízum je v kapse. A teď jen ještě odletět.podzimní melancholie


Vzhledem k mlhavému a deštivému počasí, které obklopilo naši zemičku se moje slunečná dovolená jeví téměř nerealně. Ale razítko v pasu a letenka v emailové schránce mluví jasně. Od minulého vzdychání na téma deprese z cesty jsem se přehoupnul k řešení zcela praktických otázek , jako jaký batoh si vemu, zda bude stačit jedna košile a druhou si nechám ušít na místě nebo povezu rovnou dvě. Zda bude stačit 1,5l camelbag nebo radši třílitrový. Jesi dokoupené paměťové karty budou dostatečné svoji kapacitouatd,atd. Dalo by se říct - samé zbytečnosti. Až tu jsem narazil na zádrhel vskutku nebývalý.
Sádhů - bubák - Indie Gharwál 1996

Totiž nenapadlo mě nic lepšího, než si začít zjišťovat jaká že to havěť žije v těch indických končinách. A to bylo špatné rozhodnutí.
Objevil jsem totiž pojem: velká indická čtyřka! !

A od té doby mám trochu zamotanou hlavu. No jasně, jedná se o hady. A to konkrétně Zmije řetízkovou, zmiji paví, Kobru královskou a Bungara modravého.
Hlavně ta prvně jmenovaná je docela aktivní v počtu kousnutí vedoucích až k ....! Představa bivaků pod hvězdnou oblohou se tak stává docela vzrušující. Bohužel se tak opět do hry místo lehounké moskytiery dostává vnitřní stan který je pevně spojen s podlážkou. Váhový rozdí = 600g. Ale pro ten pocit jakéhosi bezpečí nejspíš bude zabalen a nesen celou dobu na zádech.

Vývařovna ve Varánasí - pro nás hospoda Na růžku - Indie Gharwál 1996

Jinak se povedlo zakoupit i lehátko pro vlak mezi Bombejí a Madrasem/Chennai/ a ta první hodiny po příletu bych teoreticky nemusel přijít do styku s indickou úřednickou mašinérií.

Jak si kdo ustele,...! Indie Gharwál 1996

Howgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rebeka rebeka | Web | 13. listopadu 2012 v 11:17 | Reagovat

Tak šťastnou cestu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama