Kaveri river 2013

10. října 2012 v 11:46 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
Podzim začal svoji vládu a já se konečně rozhodnul. Cesta pro příští rok je zvolena.


Začátkem ledna bych měl odletět do Indie- Bombaje a po přesunu na východní pobřeží vyrazit pěšky podél jedné ze sedmi posvátných indických řek. Kaveri je nazývána Gangou jihu Indie a její tok od bengálského zálivu ,kde je ústí až po pramen, měří přibližně 760 km.Pramen Talakaveri je místo v západních Gháteh.

Pohoří táhnoucí se na západní straně téměř celé jižní Indie tvoří předěl mezi pobřežím Arabského moře a horkými ,úrodnými pláněmi státu TamilNadu. A proč tahle pouť? Inspirací se mi stal stejný pochod chlapíka z Británie - Alastaira Humphreyse . A myšlenka byla zaseta v době mého třetího pobytu na neurochirurgické klinice . Třetí operace páteře mi optimismu moc nepřidala.

Těžký batoh na zádech,vandry po horách s celou polní , běhy na dlouhé tratě jsou pro mě uzavřenou kapitolou. Zda mně zůstane alespoň jízda na kole je otázka a tak jsem se upnul na pěší vandr s minimální výbavou v teple. A že by to měla být opravdu minimální výbava , to je jasné.


Někdo slaví svoje kulatiny v kruhu přátel, někdo doma, jiný v hospodě.Moje představa je jiná. Padesátiny budu /snad - dokud nesedím v letadle/ prožívat na Cestě. Co den pobytu , to den života. Dost často se píše o tom , že " cesta je cíl" ale pro mě vždy byl nejdříve Cíl , hnací síla pro Cestu. Takt to je jen malý úvod k mému budoucímu snažení. Snad můj ochranný anděl bude držet nade mnou svoji ruku .

Howgh 1. října 2012 Samšina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama