Jak se z kačírka stává kačer

27. září 2011 v 23:00 | dofo |  CO MÁM RÁD
Tahle záležitost mně ležela v hlavě dlouho.
Myslím že to je i nějaký rok nazpátek , co jsem se dozvěděl z outdoorového časopisu o GEOCATCHINGU. /Dále již česky - geokečinku/. Zdálo se to být fajn zábava . Mělo to jen jeden háček . Potřebný nástroj pro provozování tohoto moderního "stopování" - GPS přijímač, nebyl zrovna nejlevnější.


Čas letí a technologie součastného světa jsou ale čím dál více dostupné prostému smrtelníkovi. I já se konečně zmohl na: " chytrý telefon" .
Krabička o rozměrech pár centimetrů dorazila domů . Nedočkavě jsem vložil akumulátor a spustil uvítací melodii. Dotykový displej mě po počátečním nadšení začal přivádět k zuřivosti. Prsty neposlouchají , obrazovka se z neznámých důvodů přepíná do ještě více neznámých pozic. Konečně nacházím to vytoužené tlačítko - GPS. Tak a tedˇjsem konečně funkční KAČER !
Pro pořádek musím ale uvést, že další akcí bylo stažení, nainstalování a HLAVNĚ( ! ) pochopení skvělého navigačního programu LOCUS ! Tenhle prográmek je výtvor tuzemského nadšence. Z toho vyplývá i snadná komunikace- / v Čj./. Lidová cena za Pro verzi, nikomu díru do rozpočtu neudělá. A hlavně , možnosti tohoto navigačního programu jsou fakt velké. Při všech těch chvalozpěvech musím dodat, že je dělaný pro operační systém Android a neni týden , aby nebylo nějaké vylepšení nebo opravení "brouků" . Velká přednost je, že se s mapama a dalšíma záležitostma ohledně navigace i geokečinku dá pracovat OFFLINE !!
Je celkem jasné, že ovladatelnost programu je dána úměrně velikostí displeje mobilu nebo šikovností prstů.
Po téměř jednom měsíci intenzivního, dalo by se říci intimního, styku s novým kámošem /důvěrně mu říkám "šamšungu" se má schopnost zatelefonovat, poslat sms-ku či dokonce neztratit se v hustém lese výrazně zlepšila. Je pravda že manželka zprvu těžce nesla můj nový objekt zalíbení. Ale posléze pochopila že šamšung je rodu mužského neživotného a nanejvýše s ním můžu jít hledat poklady nebo na pivo.
V této chvíli je na mém kačeřím kontě padesát zdárně odlovených pokladů a už zítra se chystám osedlat svého dvoukolového mr. Bleka a vyrazit opět do lůna přírody vyzbrojen svým věrným "šamšungem" . Kešky třeste se!
howgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

GPS-ka je :

blbost 23.2% (273)
šikovná pomůcka 28.7% (338)
co to pro boha je? 27% (318)
nic pro mě 21.2% (250)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama