Spanilá jízda 1.

20. července 2011 v 16:30 | dofo |  CYKLOTURISTIKA
Prodloužený víkend o jeden den dovolené , počasí dost slibné - letní, a zdravotní stav na ucházející úrovni. To všechno jsou předpoklady pro to , abych promazal Mr. Bleka , zalepil díry na zaprášených cyklobrašnách ,naplánoval u PC trasu na cyklomapách .
Mikrodobrodružství může začít!
Směr je tentokrát na západ a severo západ.
Postupně projíždím třemi chráněnými krajinnými oblastmi/CHKO/ .Těžko říci , která je pro cykločundráka zajímavější. V Ráji jsem vlastně doma a pokud mohu vyjíždím zde pravidelně, České středohoří je taková téměř fantastická krajina se spoustou kuželovitých kopců lákajících o dosažení jejich vrcholů .
Tam se dost často nachazejí zbytky hradů .

Vrchol Ronova je místem s nádherným kruhovým rozhledem.A Kokořínsko ? Fantastický svět dlouhých roklí, pískovcových skal, roubených chalup. Vlastně dost podobný Českému ráji ,ale přeci jen, při pozornějším pohledu, jiný.

Do brašen naházím jen to nejnutnější. Vlastně je celkem jedno zda bych se chystal na tři-čtyři dny nebo na měsíc. Tričko a trenky na spaní, bunda a gatě proti dešti nebo případnému studenému větru, náhradní duši a něco nástrojů na drobnou opravu bicyklu. Taky můj starý vařič Var a vnitřek od ešusu. Lžíce a hrníček, lahev na vodu, spacák a po delším rozhodování zda jen bivakovací plachtu nebo 1,5 kg/lehký, jednomístný stan / Spectre 1 -Ferrino/ se rozhoduji pro stan.
Fotˇák a GPS logger jsou samozřejmostí, bez kterých bych si cestu nedokázal představit.
Tědˇ, když se snažím zplodit nějaký smysluplný článek, mám za sebou našlapáno za necelé tři dny 312 km.horizontálně a více jak 3500 m vertikálně. Nakonec trasu si můžeš prohlídnout na bikemap

více foto na PANORÁMIU

Short , three days trip with full load bike and sleep in open air give you a chance to discover a different landscape, architecture of three czech protected areas.There are Czech Paradise, Czech central mountains and Kokořínsko.

It was great experience!

.
howgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama