Raxalpen - sestup cestou Kessel graben

9. června 2011 v 18:56 | dofo |  SVĚT S BAŤOHEM NA ZÁDECH
Někdy se poutníku-horákovi na cestě povede ocitnout se na správném místě v pravý čas. A to pak tako objevené místo zůstává natrvalo vryté do šedé kůry mozkové.


Sestup z hřebene pohoří Rax se cestou Grosser Kesselgraben zas tak často nechodí.Pro Milouše a mě to bylo rozhodnutí dané naším /tedy hlavně mojím/ zdravotním stavem. Páteř by nejspíš při sestupu ferratou nebo jiným strmějším úsekem protestovala.

Ranní brzké vstávání na Habsburg hausu se nám odvděčilo krásným svítáním.. Kličkování mezi černými salamandry a kamzíky , kteří se nechali vyrušit z ranního poklidu až na poslední chvíli.

Kruhový rozhled z Scheibwaldhohe 1943 m byl umocněnsilným ,nárazovým větrem. A pak jen pořád dolů. Téměř 1400 výškových metrů. Gloggnitz haus byl uzavřen ,

ale následující úsek až po šotolinovou silničku si zpestříme počítáním kupek lesních mravenců. Snad na metr v přesném rozestupu lemovaly pěšinu. A bylo jich víc jak patnáct.
Možnost pokračovat až na Hollentalstrase po silnici zamítám a tak po se po pár metrech ocitáme v úzkém sevření vápencových skal.

Kessel graben je rokle chvíli široká , chvíli úzká.Po obou stranách pěšiny malé i větší bílé skalky, balvany. Ty v závěru postupně přerostou do téměř do sto metrové výše. Smrčiny jsou vystřídány listnáči. Hlavně buky byly příčinou, že jsme si téměř zaplavaly v nánosu spadaného listí v barvě bronzu.

A pokud v pravý okamžik poutník pozvedne zrak , naskytne se mu přímo pohádkový obrázek.

Celá trasa je podle místního značení ohodnocena při sestupu na tři hodiny. Tedy z rozcestí asi 15 minut nad Gloggnitz hausem. My jsme dole za dvě a půl a to včetně focení,filmování i kochání se okolím.
Nakonec zbývá dojít 3,6 km k autu zaparkovaném na břehu říčky Schwarze v Keiserbrunnu.

HOWGH
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama