Cestovní slovník perštiny 2.

5. ledna 2011 v 21:04 | kačírek Dofo |  CYKLOTURISTIKA
Tak abych splnil co jsem slíbil, přidávám zbylou část mého cestovního slovníčku po Persii- Íránu.Dost často jsem využíval psanou podobu slov a to tak , že jsem na jednotlivá slova ukazoval. Pokud z druhé strany byl zájem domluvit se , pak tento způsob přinášel docela zábavu.
Už ani nevím kdo mně vnuknul nápad abych si u někoho z místních nechal do písemné formy přeložit něco málo informací o mé osobě o cestě kterou jsem podnikal . Sasan Izadi - to byl ten              "lovec "cyklistických poutníků na trase mezi Yazdem a Shírazem mně takto přeložil z angličtiny do perštiny několik vět.
PRŮVODNÍ DOPIS

A byla to skvělá pomůcka. V kombinaci s fotografií mojí rodiny, mapou Evropy a středního východu  kde jsem ukazoval svoji už projetou trasu a pohlednicema  rodný hroudy/ Českýho ráje/ jsem téměř vždy slavil komunikační úspěch.
 A pokud ani tento způsob nezabral , pak mně místní ovčák nakreslil tento výmluvný obrázek!
VAROVÁNÍ
 Následující obrázek je pro mě pořád nejasný .
Váže se k němu příhoda s řidičem místní / íránské / ¨Tatrovky kdesi v hornaté části země  během etapy Ze Shírazu do Hamedánu.cyklovandr 2008 -třetí část
Během denní etapy , kdy jsem projížděl každou chvíli tunelama  mně před jedním z nich zastavil řidič náklaďáku intenzivně mávající termoskou v jedné a hrnkem v druhé ruce.
SKVĚLEJ ŘIDIČ NÁKLAĎÁKU MĚ HOSTIL ČAJEM

Zastavuju a přebíhám silnici. Anglicky samozřejmě neumí a tak se domlouváme díky  obrázkům a cestovnímu slovníčku.   Na jeho opravdu naléhavé pozvání mé osoby k němu domů musím bohužel reagovat záporně - je to kamsi v opačném směru co jedu. Nicméně mně píše nejspíš adresu a pozvání na někdy příště. To bohužel do dnešního dne nevím. A pokud by se našel někdo lingvisticky natolik schopný , že by mně přeložil následující ,text budu moc rád.
řidič a jeho púozvání v ÍRÁNU

A tedˇkonečně ten slovník.
16-17
18-19
20-21
22-23
24-25
26-27
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama