CYKLOVANDR U SOUSEDŮ 2009 ČÁST 3.

13. října 2009 v 11:05 | kačírek Dofo |  CYKLOTURISTIKA
Do Bovce dojíždím kolem páté hodiny. Teprve po čtvrté
stanuju v kempu. Kemp Polovnik se zdá být dobrá volba i za mimosezonní cenu 6 euro.

SLOVINSKO


Jen by nesměli v noci dorazit 2 nebo tři auta plné Moraváků,
jenž si nejspíš mysleli , že celý kemp je jen pro ně . Teprve po trochu ostřejším, českým jazykem proneseném , upozornění se odsouvají do vzdálenější části a kolem půlnoci je konečně klid.
Moje cestovní plány byly naplněny a tak už mi zbývá dojet po svých na české území.Přes sedlo Predel si na skok odskočím znova do Itálie a hned na to zase do Rakouska. Přes Villach po silnici č. 94 a 93 . .Za Neumarkem se napojím na Murauskou cyklostezku abych ji u St. Georgenu opustil a pokračoval po č.114 přes sedlo Hohentauren / 1278 m./ do Rottenmannu a Admontu. Z něj po č.117 na St. Gallen abych se u Altenmarktu nechal vést Ennskou cyklostezkou . Ta skončila U soutoku s Dunajem.
SLOVINSKO
SLOVINSKO
Další dny prokličkuju kolem Freistadtu , Sandlu a konečně je přede mnou Cz hranice. Cetviny jsou hraniční přechod pro pěší a cyklisty. Nádherná krajina Novohradských hor , průjezd bývalou vesnicí
a jsem doma
DOMA
DOMA
Pohoří na Šumavě /nejsilnější emotivní zážitek/ nechtěný výjezd na kopec Myslivna / 1040m/ Moc na mě zapůsobila i
návštěva barokního skvostu u Trhových Svin - poutního kostelíka Nejsvětější Trojice, těžce poznamenaného vykrádačstvím . Ještě štěstí , že existují místní lidé , jimž osud této památky není lhostejný a snaží se o jeho udržení. Bohužel v době , kdy stát vyhazuje peníze oknem se mecenáši musejí hledat v cizině. Moc jim držím palce . Místo je to úžasné !
DOMA
Energii a hladinu kofeinu v krvi jsem si doplnil v malé soukromé cukrárně. Není nad dobře udělanou českou laskonku a věneček.
DOMA
TŘEBOŇ
 Projíždím Třeboní a v sobotu časně ráno jsem po šestnácti dnech zase v
Táboře. Rychlík na Prahu a vzápětí i přípoj na Mladou Boleslav jedou přesně . Ještě došlapat 30 kilometrů do vesničky střediskové a kolem 13.00 už baštím vepřovou a popíjím Plzeň.
Jo, je to fajn být zase doma.
Novohradské hory
Najeto …………………………………..1696 km
Čistý č. jízdy……………………………109 hodin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | Web | 13. října 2009 v 21:13 | Reagovat

No tak to vypadá na super cestu. Já se toulal kolem Bovce, Soči, sedla Perdel loni a bylo tam taky super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama